Щітки. Змахнути і сколоти

Пушкінський гусар чистив свого скакуна скреблом і при цьому увесь час бурчав. Зате кінь, мабуть, переносив процедуру спокійно. Адже скребло, якщо вірити словникам, – це залізна щітка! Тут навіть автомобіль затремтіти може.

925280122Щітки-кмітливість – розхожий товар, приділяти якому увагу якось не прийнято. Купив ту, що першу, що попалася – і кинув у багажник. Чи зручно нею користуватися? Де вона зроблена? У кращому разі оціниш розміри і глянеш на цінник. Не сподобається -всегда можна купити іншу.

Ми ж придбали для порівняння два десятки різних щіток. І швидко зрозуміли: вибудовувати їх по ранжиру марно. Ціни на кожну різняться мало не удвічі – залежно від місця продажу, а відмінності іноді зводяться лише до невимовних східних назв.

Та і хто з журналом в руках кинеться вишукувати на прилавках якусь певну щітку? Тому ми викладемо лише загальні принципи, згідно з якими треба вибирати “скребло”.

Основу частіше виготовляють з недорогих пластиків, які бояться всього на світі, – ударів, морозів і навіть ультрафіолетового випромінювання. Тому прийнятніше поликарбонатные вироби, які стійко переносять вказані неприємності. Такі щітки прозорі, причому колір руків’я однаковий по усій товщині.

Тепер про щетину. Яка краще -мягкая або пожорсткіше? Жорстка краще змахує навіть щільний сніг, причому лакофарбне покриття кузова щітка не пошкодить – воно досить міцне. На догоду боязливим клієнтам випускають вироби з розпушеною щетиною (з подібністю пензликів на кінцях), – особливого путтю від цього немає, але серцю спокійніше.

Телескопічні ручки потрібні тільки для очищення даху вседорожника або минивэна. У розсуненому стані вони втрачають жорсткість, намагаються провернутися або скластися проти вашої волі.

Майже кожна щітка-кмітливість оснащена скребком. Його основне завдання -скалывать із скла лід, тому він має бути стійким до ударних навантажень на морозі. Передбачити поведінку скребка не можна, але пам’ятаєте, що паскудний пластик, який при кімнатній температурі взагалі не гнеться, на холоді швидко зламається. Скребок з полікарбонату служить довше. Руків’я має бути покрите м’яким пористим матеріалом ніби пенорезины, тоді на морозі можна обійтися без рукавичок.

І якщо ви все-таки хочете користуватися довгою щіткою, переконаєтеся, що накладку-утеплювач помістили в зручному місці, а не де-небудь біля щетини. А ще хочеться, щоб у щітки був герметичний чохол, куди її можна ховати після чергової боротьби з снігом – щоб не розводити вогкість у багажнику.

Ідеальну щітку ми так і не знайшли – довелося винайти свою “ідеальну щітку”. Раптом хтось утілить задумку?