Особливості водіння в щільному транспортному потоці

Рух в щільному потоці машин вимагає особливої уваги і високої концентрації. В даному випадку особливу актуальність придбаває дотримання рядності, яке є головною умовою швидкої і безпечної їзди в транспортному потоці. Часта і даремна зміна смуги руху – джерело додаткових перешкод і незручностей іншим водіям, і нерідко призводить до виникнення ДТП.

При їзді в щільному потоці машин вибирати швидкість руху треба, виходячи зі швидкості руху усього потоку.

Відмінною рисою їзди в обмежених умовах є те, що водії втомлюються швидше, ніж завжди, а також – нерідко втрачають контроль над собою, прагнучи обігнати що рухаються попереду транспортні засоби. Основна доля ДТП трапляється при спробах зміни смуги рухи, в яких стикаються машини попутного напряму. Тому, якщо Ви хочете перебудуватися – заздалегідь виберіть відповідну і безпечну траєкторію, вчасно включіть відповідний сигнал повороту і плавно виконуйте маневр.

Дуже важливо при їзді в щільному потоці машин уміти вибирати безпечну відстань до машини, що рухається перед вами. При виборі дистанції беріть до уваги стан дорожнього покриття, дорожню обстановку, що склалася, технічний стан і вагу свого автомобіля, а також зіставте свою швидкість і середню швидкість транспортного потоку. Знайте: тримати занадто велику дистанцію не має сенсу – адже завжди знайдеться той, хто зуміє “вбудуватися” перед вами.

При русі в потоці машин багато що залежить від водія транспортного засобу, що їде попереду (є навіть такий термін – “водій-лідер”). Все, що він робить, так або інакше робить безпосередній вплив на рух усього транспортного потоку, тому рішення повинні прийматися зважені і грамотні, а маневри виконуватися безпомилково і чітко. Водій-лідер повинен вибрати оптимальний швидкісний режим з урахуванням вимог Правил дорожнього руху, і рухатися по можливості рівномірно, без різких прискорень або гальмувань.

При русі за водієм-лідером треба спостерігати не лише за його діями, але і за поведінкою на дорозі водіїв автомобілів, що рухаються позаду вас і по сторонах.

Оскільки при їзді в потоці машин огляд дороги перед автомобілями, що рухаються попереду, обмежений, то вам важко заздалегідь передбачатиме причини їх вірогідного зниження швидкості або екстреної зупинки. Тому намагайтеся уникати їзди за великогабаритними транспортними засобами (автобусами, хурами, вантажівками, і тому подібне).