Правила безпечного обгону

У цій статті ми розглянемо необхідні правила і рекомендації безпечного обгону.

Отже: Ви наздоганяєте авто, яке зібралися обганяти. Перше, з чого потрібно почати – не підходити до нього занадто близько! Це дозволяє Вам:

  • бачити, що відбувається на зустрічній смузі навіть у той момент, коли Ви зібралися йти на обгін;
  • мати достатню дистанцію до того, що обганяється і при його різкому гальмуванні Вам не загрожує зовсім нічого – завжди є час на прийняття дій у відповідь;
  • уникати неприємностей з брудом і каменями, які летять з-під коліс попереду авто (вони до вас просто не долітають), що йде, – як результат, на капоті зберігається фарба і лобове скло.

Слід пам’ятати, що жоден серйозний обгін не обходиться без дуже точного розрахунку часу і швидкості виконання обгону. Так, прикинувши, через який час зустрічна машина порівняється з тією, що обганяється, Ви повинні починати розгін: як тільки зустрічний автомобіль розійдеться з тим, що обганяється, Ви відразу ж виявляєтеся недалеко від автомобіля, що обганяється, і ще маєте запас швидкості, який достатній для швидкого обгону.

Ну, а далі все просто: зустрічний “колега” пройшов, а Ви, маючи запас швидкості, виходите тут же на зустрічну, обганяєте і повертаєтеся на свою смугу. Виконати цю операцію Ви будете повинні в течію не більше 5 секунд.

Пам’ятайте: починаючи обгін, перемикайтеся на знижену передачу. Їдете на 4-ій, приміром, – перемкнетеся на третю.

Якщо, Вас хтось збирається обганяти – дайте йому спокійно завершити цей обгін. І навіть підстрахуйте його. Так, якщо у нього перед обгоном близький зустрічний автомобіль, прийміть до максимуму управо і пригальмуєте. І Вам, і “сусідові” буде кращий. Пам’ятайте, що якщо автомобіль, що обганяє Вас, налетить на зустрічного, Вам також дістанеться – машина, що відлітає після удару, відлетить, скоріш всього, у Ваше авто. Думаю, такий поворот подій Вам не потрібний.

Таким чином, при обгоні ризикує той, що як обганяє, так і обганяється. І якщо обганяють Вас, краще допомогти колезі вчинити цей обгін швидко і безпечно. Як?
Якщо Ви бачите, що Вас збираються обганяти, моргніть правим поворотом. Якщо ви бачите того, що бажає обігнати, але зустрічна смуга зайнята, включите лівий поворот. Нормальний водій тоді в обгін не поліз. Ну а коли переконаєтеся, що обганяти можна, можете включити правий поворотник.