Проїзд нерегульованих перехресть

Багато недосвідчених водіїв, зазнають утруднення при проїзді нерегульованих перехресть. Нагадаємо, що нерегульованим вважається перехрестя, на якому відсутній світлофор (або на світлофорі блимає жовтий сигнал) і регулювальник.

При проїзді таких перехресть водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть, а також знаками пріоритету (за наявності таких). Відповідно до діючих ПДД, якщо на перехресті нерівнозначних доріг ви рухаєтеся по другорядній дорозі, то ви повинні поступитися дорогою транспортним засобам, які знаходяться на головній дорозі, причому неважливо, в якому напрямі вони рухаються.

Не усі водії пам’ятають, що на таких перехрестях трамвай завжди матиме перевагу перед попутними і зустрічними безрейковими транспортними засобами, незалежно від напряму його руху.

Якщо головна дорога на перехресті міняє свій напрям, то водії транспортних засобів, що рухаються по головній дорозі, повинні визначати черговість проїзду відповідно до правил проїзду перехресть рівнозначних доріг. До речі, те ж саме торкається і водіїв автомобілів, які знаходяться на другорядних дорогах.

На перехрестях рівнозначних доріг діє усім відоме правило “перешкоди справа”. Суть його полягає в тому, що водій автомобіля на такому перехресті повинен поступитися дорогою транспортним засобам, які наближаються справа. Відповідно до цього ж правила визначають черговість проїзду і водії трамваїв.

В той же час на перехрестях рівнозначних доріг трамвай завжди матиме перевагу перед безрейковими транспортними засобами незалежно від напряму його руху; незнання цього правила (багато водіїв чомусь його забувають) часто стає причиною ДТП.

Якщо Ви маєте намір виконати поворот наліво або розворот, то ви повинні поступитися дорогою усім транспортним засобам, які їдуть по рівнозначній дорозі із зустрічного напряму в прямому напрямі або направо. Так само визначають між собою черговість проїзду водії трамваїв.

І ще один важливий момент. Відповідно до діючих ПДД, за відсутності відповідних дорожніх знаків дорога з твердим покриттям є головною по відношенню до грунтової дороги при їх перетині. Проте не завжди є можливість достовірно визначити наявність і тип дорожнього покриття (ніч, туман, опади, і тому подібне). У подібній ситуації ПДД пропонують водієві вважати, що він знаходиться на другорядній дорозі: адже за наявності сумнівів краще зайвий раз перестрахуватися, бо дорога може і не пробачити помилки.