Розворот: де можна і де не можна розгортатися?

Розворот є одним з найбільш складних і аварійно небезпечних маневрів. Часто ДТП виникають через те, що водій, що виконує розворот, або був неуважний, або просто проігнорував вимоги Правил дорожнього руху. У цій статті ми розповімо про те, де і яким чином слід виконувати цей маневр.

В першу чергу, визначите на дорозі зручне і відповідне місце, з хорошою видимістю в обох напрямах. Поряд з цим місцем не повинно бути поворотів, “вилянь” дороги, а також автомобілів, що наближаються. Не забувайте, що Правила дорожнього руху забороняють розгортатися в наступних місцях:

  • на пішохідних переходах;
  • у тунелях;
  • на мостах, шляхопроводах, естакадах і під ними;
  • на залізничних переїздах;
  • у місцях з видимістю дороги хоч би в одному напрямі менше 100 м;
  • у місцях зупинок маршрутних транспортних засобів.

Ні в якому разі, не перетинайте суцільну осьову лінію (це категорично заборонено), і якщо вона є – пошукайте для виконання маневру інше місце. До речі, найбільш прийнятний варіант для розвороту – це дорога, що має по одній смузі руху в кожному напрямі і достатня по ширині для того, щоб розгорнутися в один прийом.

Якщо, Ви їдете по центру ряду, то за допомогою дзеркал заднього виду, а також обернувшись по сторонах переконаєтеся у відсутності перешкод. Потім включите покажчик правого повороту і зупинитеся у правого бордюру або узбіччя. Після цього подайте сигнал лівого повороту, переконайтеся, що за Вами ніхто не їде і починайте рух вперед, повертаючи рульове колесо вліво (при необхідності – до упору). Сильніше натисніть на педаль газу і, завершуючи маневр, вирівняйте колеса своєї машини.

Іноді новачки перед розворотом забувають зміститися до правого краю проїжджої частини і починають маневр з середини смуги. Але завершити маневр не вдається унаслідок недоліку місця (машина “утыкается” передньою частиною у бордюр, розташований на протилежній стороні), і водій вимушений здати трохи назад, щоб “вписатися” завширшки проїжджій частині. Пам’ятайте, що в деяких випадках рух заднім ходом на проїжджій частині є порушенням ПДД.