Тонкощі поведінки в автомобільній пробці

З кожним днем дороги поповнюються все новими автомобілями . Розширення і будівництво нових доріг відбувається не такими масштабними темпами, тому пробки, хочемо ми того або ні, стають невід’ємною частиною нашого життя.


traf 696x464 1Треба знати про деякі нюанси, адекватно і своєчасно реагувати на певні обставини, щоб чергова пробка не стала для вас і вашого автомобіля рокової.

Отже, найперше, треба визначити, що ви таки потрапили в цю саму пробку і не у ваших силах миттєво змінити ситуацію. Тому глибоко зітхніть, розслабитеся і постарайтеся зберегти спокій. Сварки з іншими водіями, в цьому зовсім не сприятимуть. Пам’ятайте, що більшість з них може не так мудро поводитися, уникайте неконструктивних розмов на підвищених тонах з роздратованими водіями. Уникайте подібних провокацій.

Якщо у вас виникла підозра, що по іншому ряду машини їдуть швидше, не поспішаєте туди перебудовуватися. “Трава по той бік огорожі” завжди буде зеленіша. Первинне враження про прискорення руху в сусідньому ряду, швидше за все, виявляється оманливим.

Не варто квапитися набирати швидкість і у тому випадку, якщо водій попереду поїхав швидше. В умовах пробки може виникнути ситуація, коли він так само різко і зупиниться. Ви ж можете не встигнути цього зробити. Не забувайте про банальну дистанцію. Ідеально їхати так, щоб у вашому полі зору були колеса автомобіля, який їде перед вами. Коли ви підніматиметеся під гору або їхатимете вниз, це допоможе вам оберегти свою машину від зіткнення з іншим авто. Якщо ви все ж їдете в тісному ряду, старайтеся і самі гальмувати м’яко і плавно.

Побачивши попереду ознаки пробки, перш ніж натиснути на гальмо, включите про всяк випадок аварийку. Це попередить водіїв, що їдуть ззаду і вони зможуть вчасно зупинитися. Навіть якщо “тягучка” дуже велика, не слід послабляти увагу і втрачати пильність. Навіть повзуча пробка може привести до зіткнення через те, що якийсь водій різко перебудувався або втратив дистанцію.

Добре якщо в дорозі вас завжди супроводжує приємна музика, здатна навіть скрасити ваше перебування в горезвісній пробці. Самий час поставити улюблені композиції.

Але якщо все ж ніякі логічні висновки не допомагають вам зберегти спокій або ситуація на іншому кінці міста вимагає від вас екстреного втручання, мислите масштабніший. Акуратно прийміть правий ряд, припаркуйте авто і спробуйте досягти мети маршруту альтернативним способом.