Управління автомобілем в туманний день

Рух на автомобілі під час туману таїть багато небезпек, а для новачка, права, що зовсім нещодавно отримало, – ця мало не найскладніша перешкода. Досвідчений автоінструктор ще під час навчання приділяє значну увагу цьому природному чиннику, а точніше правилам пересування на машині в умовах обмеженої видимості.

Крім того, туман не лише створює завісу з мінімальною видимістю, але і міняє кольори. Річ у тому, що краплі води заломлюють світло, тому жовтий колір може здатися вам червоним, а зелений – жовтим. Хоча сам червоний колір не змінюється, все ж слід бути максимально уважним на перехресті, регульованим світлофором. Варто максимально понизити швидкість і переконатися, що рух дозволений.

Але і світлофор не може забезпечити гарантії, що з перехресної дороги хто-небудь не виїде, переплутавши кольори або ж просто не помітивши свідчень “одноногого регулювальника”.

Якщо ви потрапили в густу пелену туману, то негайно понизьте швидкість. Експериментально встановлено, що якщо видимість дороги складає менше 10 метрів, то максимальна безпечна швидкість не повинна перевищувати 5 км/год! Професійний інструктор водіння попереджає своїх учнів, що під час туману, украй небажані такі маневри, як обгін що рухається попереду транспортного засобу або ж просто виїзд на зустрічну смугу, перетин трамвайних шляхів, а також буксирування іншого автомобіля.

Якщо ж вам життєво необхідно звернути з дороги – трохи відкрийте двері і переконайтеся, що поруч немає автомобілів, в цьому випадку ви можете просто максимально нагострити свій слух.

Користуйтеся орієнтирами! За орієнтир ви можете прийняти будь-який великий предмет, що знаходиться біля дороги. Відмінними “маяками” послужать стовпи ліній електропередач, дерева, які-небудь джерела світла. Більшість автоінструкторів радять в таких випадках користуватися звуковими сигналами, щоб оповістити про своє наближення. Крім того, важливо рухатися з включеним освітленням. Але пам’ятаєте: далеке світло в умовах туману тільки погіршить ваше положення – перед вами з’явитися світлова завіса, через яку ви точно нічого не побачите.

Тому рухайтеся з включеним ближнім світлом, а також габаритними вогнями і протитуманними фарами. До речі, туман завжди піднімається на деяку висоту над дорогою, а це означає, що чим нижче розташовані противотуманки, тим більше користі вони вам принесуть!

Таких же рекомендацій слід дотримуватися і в умовах пересування під час задимлень.

Пам’ятайте, що тільки ваша обережність є надійною запорукою безпеки в таких ситуаціях.