Водійська етика

Ти – член всесвітньої співдружності водіїв, у тебе мільйони колег. У водіїв прийнято допомагати один одному – підказувати правильний маневр, поступатися дорогою, якщо просять, попереджати про небезпеку, допомагати в усуненні несправностей. У водійській практиці важливі етичні норми – відповідальність, наслідування дисципліни потоку або колони, повага до інших водіїв і пішоходів.

angry driver in a traffic jam loosing his tamper and gesturing to let his car go being late 193816 11Предоставляй преимущество в движении:

  • водіям, які не помічають твою машину, виїжджаючи із-за кущів, будівель або погано бачачи через вікна, покриті брудом або льодом;
  • пішоходам, що не помічають машин із-за парасольок або капелюхів, захоплено розмовляють; дітям, що перебігають дорогу;
  • працюючим на дорозі робітником; сліпим з тростиною або собакою-поводирем;
  • водіям, що рухаються невпевнено, – що видивляється номери будинків, іногороднім і тому подібне;
  • водіям, які зробили помилку, – вимушені в’їхати на твою смугу, уникаючи наїзду на велосипедиста, пішохода і тому подібне

Риси вдачі водія проявляються в його поведінці за кермом. Якщо мила людина, твій знайомий, зупиняється прямо на автобусній зупинці, заважаючи під’їжджаючому колезі – водієві автобуса, або мчиться по калюжах, окропляючи перехожих, або підрізує інших, або залишає машину надовго в проїзді біля будинку або на стоянці, перекриваючи шлях усім, або витісняє пішоходів з переходу, або димить, прогріваючи мотор прямо під чужий вікно, знає, що він – хам, і це його якість довівся випробував і ти.

Відповідальний водій підпорядковує себе правилам дорожнього руху, не їздить на червоне світло, не підрізує шлях іншим.