Як правильно паркуватися?

Для того, щоб вас назавжди покинуло почуття страху перед кожним процесом парковки, необхідно довести цю справу до автоматизму. Правильна техніка парковки є навичкою, яку необхідно опрацьовувати дуже багато разів. Після кожної спроби припаркуватися з’являється все більша упевненість, ви звільните себе від побоювань зіпсувати машину або зашкодити собі.

originalНеобхідно діяти в 2 напрямах: треба тренувати механічні дії і виробляти упевненість в собі.

Потрібно буде навчитися правильно ставити автомобіль на парковку. Тобто так, щоб він не був нікому і нічому перешкодою, а сам водій зміг легко виїхати з місця стоянки.

Найпоширенішим варіантом є передня парковка. Для правильної парковки між двома машинами, які стоять у узбіччя, необхідно вирахувати відстань між ними. Відстань для парковки є достатньою тоді, коли воно як мінімум в 2.5 разу більше довжини вашої машини. Під час парковки також варто дотримуватися бічного інтервалу між вашою машиною і що стоїть у узбіччя. Він має бути не менше 0.5 метра, інакше існує ризик зачепити машину бортом.

Починати припарковуватися треба тоді, коли передні двері вашої машини будуть на рівні бампера автомобіля, перед яким ви паркуєтеся. Ваша машина припаркована добре у тому випадку, якщо вона коштує рівно, а задня її частина не знаходитися на проїжджій частині.

Існує також парковка заднім ходом.

Тут можна виділити 2 способи.

1) Ви робите зупинку в тому ряду, в якому їхали, приблизно на рівні з тією машиною, за якою ви бажаєте припаркуватися, або трохи попереду неї, але не ближче 30 сантиметрів від її борту. Треба включити задню передачу і рушити, колеса при цьому не різко вивертаються управо. Тоді, коли середня стойка вашого авто знаходиться на рівні заднього бампера машини, за якою ви стоятимете, треба почати крутити кермо в інший бік – вліво.

Обертаючи кермо в ліву сторону треба перестати дивитися назад, а треба дивитися вже вперед і контролювати відстань, що залишилася від від вашого переднього крила до лівого заднього крила машини, що стоїть. Не варто намагатися як нибудь проскочити, якщо ви сумніваєтеся, то краще поставити машину на нейтралку і ручник і не звертати увагу на автомобілі, що сигналять вам. Якщо ви нервуватимете, то поспішите і може статися аварія.

Якщо під час руху заднім ходом праве заднє колесо вашої машини упирається у бордюр, то ви в час не почали обертати кермо вліво.

Не варто панікувати, краще перечекати тих, що їдуть в 2-му ряду, а потім в’їхати в нього знову і спробувати ще раз.

2) Цей спосіб набагато простіший. Якщо ви побачили в дзеркало заднього виду, що в небезпечній близькості від вас немає машин, краще пустити автомобіль не по прямій, а по дузі, для того, щоб припаркуватися не паралельно передньому автомобілю, а хоч би під певним кутом. Це дозволить вам набагато простіше вписатися у вільне місце для парковки, дозволить позбавитися від необхідності в подвійному повороті керма від положення “управо” до положення “вліво”.

А кермо в цьому випадку ви повинні крутитимете вліво набагато пізніше, не тоді, коли середня стойка вашого авто буде на рівні заднього бампера, а приблизно тоді, коли середина вашого правого переднього крила знаходитиметься на рівні заднього бампера.

Коли необхідно припаркуватися паралельно дорозі, між 2-мя вже припаркованими авто, треба проїхати вперед і зупинитися так, щоб задні бампери вашій і попереду машини, що стоїть, знаходилися на одній лінії, а відстань між машинами була метр. Також треба вибрати зоровий орієнтир, що не рухається, на 45 градусів з лівого боку від вас.

Потім потрібно почати здавати назад, повністю викрутивши кермо управо, і тоді, коли орієнтир виявиться прямо перед очима, треба викручувати кермо вліво до вирівнювання коліс. Необхідно продовжувати здавати назад до тих пір, поки ви не побачите задній бампер переднього авто у своє лобове скло. Потім треба викручувати кермо до упору вліво і здавати назад, поки авто не знаходитиметься паралельно дорозі. Придбаваючи навички орієнтир не вибираєш, а просто відчуваєш коли автомобіль обернувся на правильний кут.

Хочете навчиться правильно паркуватися звертайтеся і Наш Автоінструктор Київ навчиться Вас як правильно паркувати Ваш автомобіль.