Як зменшити витрату бензину?

Більшість автолюбителів намагаються будь-яким способом заощадити бензин. Багато хто ділиться своїми напрацюваннями в цій області – як при зустрічі з приятелями, так і в інтернеті – на форумах, у блогах і так далі. Давайте підсумуємо усе вичитане і підслухане в гаражах.

kak snizit rashod topliva

Перший варіант – використати те ідеальне співвідношення оборотів двигуна і швидкості машини, яке треба відчути, а не вичислити. Але не коштує, звичайно, в спробах зменшити витрату повзти із швидкістю 20 км в годину, переборщити у будь-якій справі – це безглуздо. Пропорція ця індивідуальна для кожного автомобіля. Але при успіху можна радіти економії в 7-8.

Другу ідею диктує ритм. Якому не слід бути рваним. Машина повинна рухатися плавно, а якщо ви рвете на кожному світлофорі і з виском покришок гальмуєте – так можна хіба що убити двигун, а про зниження витрати не може бути і мови. Не давайте бензину згорати даремно – і збережете до 5.

Третє. Погортайте інструкцію до своєї машини – яке має бути тиск в її шинах в ідеалі? Ось такого і дотримуйтеся, щоб автомобіль не витрачав енергію на подолання опору дорожнього покриття. Деякі радять навіть трохи перевищувати рекомендований тиск – десь на 0.3 атмосфер – але це збільшує ризик пошкодити підвіску, а зчеплення з дорогою може навіть стати і гірше. Безпекою краще не ризикувати – але ваші 7кономии сховані в шинах.

Четверте – це деталі, що регулюють режим згорання бензину. Це фільтр і свічки, які першими вкажуть вам на погану якість палива. Несправна свічка не вчасно запалює легко-паливну суміш – і двигун частина часу працює вхолосту. А вчасно не змінений повітряний фільтр – шлях до того, що повітря поступає погано, суміш формується неправильно і увесь бензин вигорає дочиста. І ось ви давите педаль газу – або система розгонить авто, збільшивши подання палива. Виправіть це – і заощадите до 10.

П’ятий пункт – електроприлади. Рішення за вами, чи варто відмовлятися від звичних зручностей і від яких саме – але 5-10ензина пожирають саме ваші автомагнітола, кондиціонер, підігрівання сидінь і так далі. Цілий зайвий літр палива вимагається витратити за годину для вироблення одного кіловата енергії на потреби побутових приладів. Заощадити ж можна до 5.

Шосте і основне – це сам бензин, якість якого дуже важлива, і на нім економити якраз і не слід. В умовах України простіше заправитися якісним і дорогим Європаливом, чим вітчизняним бензином – недорогим, але і не особливо хорошим. Адже в європейському паливі шкідливих домішок в рази менше, тому двигун вашого автомобіля забрудниться менше і довше прослужить.

Наприклад, якщо ваше авто в рік пробігає в середньому 30 тисяч кілометрів, то заправка його надійним імпортним паливом стандарту Евро- 5 приведе до збільшення пробігу на 800 км. А це немало – стільки з Луцька до Одеси, або з Києва в Крим. Економія при виборі ПРАВИЛЬНОГО бензину складе близько 5.

Сьоме логічно витікає з попереднього пункту – не варто нехтувати і якістю олії, точно так, як і бензину. Вибирати краще те, у якого мінімальна міра в’язкості (з показників, відповідних для вашої машини, – знову звіртеся з інструкцією виробника), – для полегшення запуску двигуна. Якщо не забувати міняти олію вчасно, то 2-3кономии при русі по трасі і до 5 місті (а взимку – навіть більше) вам забезпечено.

Восьме. Маршрут. Стояння в пробках на прямій дорозі змусити вас витратити більше бензину, ніж якби ви поїхали далекою дорогою, але вільним. Нехай навіть об’їзна дорога опиниться в півтора рази довше – це все одно може мати економічний сенс. Отже, грамотно вибраний маршрут заощадить нам цілих 10ензина.

Дев’ятий чинник – погода. Коли вона погана, доводиться включати прилади, що пожирають енергію, – не їхати ж в зливу або заметіль без двірників, та і повний привід потрібний і так далі. Само собою, збільшується витрата в зимовий час (5-7 а також ніччю (2-3ишних витрат). Так само в подібних умовах страждає і безпека вашого руху. Отже, якщо є можливість не їздити в ожеледь, туман, дощ і так далі – ви не витратите до 10ишнего палива.

Десяте. Вага автомобіля і його тюнинг. Зайвий вантаж не самим кращим чином позначається на економності поїздки. Тому стежити за вагою водій повинен ретельніше, ніж балерина. Кожна сотня кілограмів – це збільшення витрати на 4-5А це адже навіть не завжди корисний вантаж – подивіться, скільки мотлоху накопичилося у багажнику автомобіля? Час від часу потрібно це контролювати. Та і всякі зайві тюнинговые “красивості” не полегшують машину.

Окрім цього – адже навіть вікно, якщо воно відкрите, може неабияк погіршити аеродинаміку вашого авто. Що вже тут говорити про додаткові антикрила і інші “кенгурятники”. Не переборщуйте, і збережете до 5оплива.

Ось так, дорогі автолюбителі – усього лише десять нескладних правил, але їх неухильне дотримання врятує вас від перевитрати пального і допоможе вам неабияк заощадити. Удачі!