Якщо ви їдете в дощову погоду

Потрібно визнати, що рух під час дощу – одно з найскладніших і небезпечніших як для автомобіля, так і для його хазяїна. Особливо небезпечно воно в перші моменти, коли поверхня дороги зволожується, а пил, який на ній є, як би утворює шар мастила, що робить дорогу слизької. Звичайно, через якийсь час цей бруд змивається дощем, і рух стає зручнішим і безпечнішим, але треба врахувати, що гальмівний шлях по мокрій дорозі збільшується в два рази в порівнянні з сухою.

1622vf7f21621Виникає так зване гідропланування. Сенс цього явища полягає в тому, що при значній швидкості руху (від 80 км/год) під передніми колесами машини утворюється водяний “клин”, і, як результат, – перед шинами починає збиратися вода.

В результаті колеса автомобіля “підіймаються” на водяну подушку (клин), шини поступово втрачають зчеплення з поверхнею дороги, і авто стає некерованим. У цих випадках водієві необхідно понизити швидкість, щоб запобігти занесенню або перекиданню автомобіля навіть на прямій ділянці дороги.

Якщо ви рухаєтеся по калюжах, пам’ятайте, що вода може потрапити на гальмівні колодки, а це значно понизить ефективність дії гальмівної системи. Для їх просушування треба при русі на невеликому відрізку шляху кілька разів натискати на гальмівну педаль – із-за нагріву гальмівних колодок вода почне випаровуватися і ефективність гальмівної системи відновиться.

Якщо Ви хочете навчитися їздити в дощову погоду звертайтеся до нас і наш Автоінструктор Київ допоможе освоїти ця навичка!